cupcakes klasike

cupcakes klasike
shërben 6
Print
Ora prep
25 më
Ora gatim
25 më
koha totale
50 më
Ora prep
25 më
Ora gatim
25 më
koha totale
50 më
Përbërësit
 1. • 2 1/4 gota miell
 2. • 1 1/3 gota sheqer
 3. • 3 teaspoons pluhur pjekje
 4. • 1/2 lugë çaji kripë
 5. • shkurtimin 1/2 filxhan
 6. • 1 qumësht filxhan
 7. • 1 lugë çaji vanilje
 8. • 2 vezë të mëdha
Udhëzime
 1. furrë ngroh paraprakisht në 175 gradë. pans Line me oxhaku letër kek i vockël.
 2. Kombinoje miell, sheqer, pjekje pluhur dhe kripë në një tas të madh përzierjen. Shto shkurtimin, qumësht dhe vanilje. mundi për 1 minuta në shpejtësi të mesme. Hall anën e tas me një shpatull.
 3. Shto vezë në përzierje. mundi për 1 minuta në shpejtësi të mesme. Hall tas përsëri. Beat me shpejtësi të lartë për 1 minutë 30 sekonda deri përzier mirë.
 4. Hidh qëlloj në veshje të letrës kek i vockël deri 1/2 një 2/3.
 5. piqem për 20 një 25 minuta ose derisa kruese dhëmbësh futur në qendër vjen nga të pastër.
 6. le të ftohtë 5 pots minuta pastaj, hiqni dhe vendosni në racks teli për të ftohur plotësisht.
 7. Pasi cupcakes janë krejtësisht të ftohtë, Acar me recetë tuaj të preferuar krem ​​ëmbëlsirash ose dekoroj si ju dëshironi.
cupcakes http recetë://recetadecupcakes.com/
0 përgjigje

Lini një Përgjigju

Dëshironi të bashkohet me diskutim?
Ndjehen të lirë për të kontribuar!

Ndajnë mendimin tuaj