cupcakes çokollatë me vanilje buttercream

cupcakes çokollatë me vanilje buttercream
shërben 12
Print
Ora prep
20 më
Ora gatim
25 më
koha totale
1 hr
Ora prep
20 më
Ora gatim
25 më
koha totale
1 hr
Për cupcakes
 1. 2 vezë
 2. 140g sheqer
 3. 115g miell
 4. 120g gjalpë
 5. 2 ½ lugë pluhur unsweetened kakao
 6. 1lugë çaji maja kimisë (Lloji mbretërore)
 7. 1 lugë çaji vanilje ekstrakt
 8. 60 - 70qumësht ml
Për mbulimin buttercream
 1. 250 gjalpë gr në temperaturë dhome
 2. 450 gr krem ​​sheqeri
 3. 1 lugë çaji vanilje ekstrakt
 4. 6 qumësht lugë (krem të lëngët)
 5. për t'u ngjyrosur ushqim (fakultativ)
 6. ngrënshëm Detallitos .... të gjithë ata që duan
Udhëzime
 1. Do të ngrohjes furrë në 160 gradë.
 2. përgatisë letrat cupcakes.
 3. Përzierje e qumështit me ekstrakt vanilje.
 4. Në një tas përzierje kakao, miell dhe maja.
 5. me mikser (shufra) përzierje sheqer me gjalpë deri në një paste butë.
 6. Shtoni një vezë nga një.
 7. Shtoni gjysmën e përzierje miell, kakao dhe pluhur pjekje deri inkorporuar mirë dhe pastaj të vënë gjysmën tjetër.
 8. Do të ndajnë përzierje rezulton në molds letër vetëm 2/3 pjesë.
 9. Piqem cupcakes për 20-22 minuta deri kur shpuar me një grusht del i pastër.
 10. Ne do të presim 5 minuta parashikuar dhe pastaj të marrë ato për të përfunduar ftohjes në një kuzhinë raft
--Për të përgatitur mbulimin buttercream
 1. Ne do të vënë të gjithë përbërësit në tas mikser dhe përzierje për 4 minuta.
 2. Paste mund të jenë të ndara nga pjesët dhe shtoni ngjyra të ndryshme për të dekoroj.
 3. Me një qese tubacioneve dekoroj me imagjinatë.
shënime
 1. 12 ushqime
 2. enë kuzhine
 3. fshirëse e vogël
cupcakes http recetë://recetadecupcakes.com/
0 përgjigje

Lini një Përgjigju

Dëshironi të bashkohet me diskutim?
Ndjehen të lirë për të kontribuar!

Ndajnë mendimin tuaj