Cupcakes limon

cupcake-de-limon

 

Cupcakes limon
shërben 6
Siç e keni gjetur, deri më tani unë kam paraqitur disa cupcakes shumë bazë. Gradualisht ne gradualisht do të rrisë vështirësinë e kek i vockël. Tani ne tregojnë se si për të bërë kek i vockël limoni
Print
Ora prep
30 më
Ora gatim
30 më
koha totale
1 hr
Ora prep
30 më
Ora gatim
30 më
koha totale
1 hr
Përbërësit
 1. Përbërësit 6 njerëz
 2. • 4 gota të gjitha me qëllim miell
 3. • 3 gota sheqer
 4. • 1 lugë çaji kripë
 5. • ½ filxhan me ujë të ftohtë
 6. • 2 teaspoons pluhur pjekje
 7. • 3 teaspoons vanilje
 8. • 7 vezë të mëdha, të ndara
 9. • 4 teaspoons integruar lëvore limoni
 10. • 1 lugë çaji krem ​​e gurit
Udhëzime
 1. furrë ngroh paraprakisht në 200 gradë. Nëse keni dëshiruar, pallto myk për cupcakes me shtresë letër. Kombinoje miell, sheqer, pjekje pluhur dhe kripë në një tas të madh përzierjen. Shto qumësht dhe vanilje.
 2. Beat yolks vezë në një tas dhe shtoni ujë, vanilje dhe limon zhvishem.
 3. Përzierje me mikser elektrik në shpejtësi të mesme për rreth 2 dhe një gjysmë minuta ndërsa scraping tas deri përzier mirë.
 4. Në një amfiteatër i madh, kombinuar vezë dhe salcë gurit. Përzierje me shpejtësi të lartë deri sa ju të merrni të bardhat e vezëve me maja të buta
 5. Të dy përzierjet së bashku dhe derdhje atë në molds të letrës në të cilën ju paraqesin kek i vockël limon mbushje çdo myk në gjysmën e kapacitetit. piqem për 20 një 25 minuta.
 6. cupcakes ftohet plotësisht në moulds dhe pastaj spërkat me krem ​​limoni. Për të bërë lustër limoni kombinuar një filxhan e sheqerit dhe një lugë gjelle gjalpë i shkrirë në një tas të vogël. përzierje me 3 teaspoons lëng limoni deri në konsistencën e dëshiruar dhe të bëjë vesën në çdo limon kek i vockël
cupcakes http recetë://recetadecupcakes.com/
0 përgjigje

Lini një Përgjigju

Dëshironi të bashkohet me diskutim?
Ndjehen të lirë për të kontribuar!

Ndajnë mendimin tuaj